Estetinių plombų priežiūros atmintinė

Plombavimo dieną:
Nevartoti dažančių maisto produktų (juodos kavos, burokėlių, raudono vyno ir pan.), nesidažyti lūpų.
Nesibaiminkite, jei sunkiai tariate kai kuriuos garsus ar pastebėjote kalbos pakitimus. Burnos ir veido prisitaikymas prie atsiradusių pasikeitimų gali tęstis iki dviejų savaičių.

Kontrolinė apžiūra po dviejų savaičių
Plombuojant jūsų dantys buvo izoliuoti drėgmei nelaidžia sistema – koferdamu, todėl išdžiūvo ir šiek tiek pakeitė spalvą. Po to dvi savaites dantys atgauna drėgmę ir keičią spalvą, todėl tik po dviejų savaičių bus matomas estetinio plombavimo rezultatas (dantų spalva, plombų kraštinis sukibimas, gleivinės būklė ir pan.). Be to, apžiūros metu gydytojas odontologas, atsižvelgiant į objektyvias Jūsų pastabas, gali pasiūlyti atlikti estetinių plombų korekciją.

Estetiškai plombuotų dantų priežiūra

Dėl gausaus dažančių maisto produktų vartojimo estetinės plombos gali kaupti pigmentinį apnašą, tačiau tai dažniausiai pastebima gerokai mažiau lyginant su natūraliais dantimis. Siekdami sumažinti pigmentinio apnašo kaupimąsi, saikingai vartokite dažančius maisto produktus (kaip kava, arbata, sojos padažas, kario prieskoniu pagardintas maistas, mėlynės, raudonas vynas ir pan.). Atkreipiame dėmesį, kad dėl rūkymo restauracijos taip pat gali įgauti pilkšvą pigmentinį apnašą.

Nenaudokite:
- balinančių dantų pastų – jų sudėtyje yra rūgščių: Natrio rūgštusis karbonatas, citrinų rūgštis – tai subraižo estetinių plombų paviršių (pvz.: ,,Colgate Baking Soda”, ,,Blend-a-med Soda bicarbonate”, ,,Aquafresh Bicarbonate of soda” );
- pastų su chlorheksidinu (pvz.: ,,LACALUT sensitive”) – sudaro tamsų apnašą;
- pastų su soda (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis (pvz.: ,,Paradontax original”) – braižo plombų paviršių, todėl estetinės plombos praranda blizgesį, gali kaupti pigmentinį apnašą;

Patartina naudoti:
Dantų pastą – mažo abrazyviškumo dantų pastą.
Dantų šepetuką – vidinio medium ar minkšto soft kietumo. Naudokite vertikalius sukamuosius (venkite horizontalių) valymo judesius.
Tarpdančių siūlą – patartina vaškuotą ir naudoti kasdien; esant didesniems tarpams tarp dantų, po protezais, breketais – įvairaus dydžio tarpdančių šepetukus, dantenų krašto šepetukus.
Skalavimo skystį – mažina mikroorganizmų kiekį, gerina burnos ertmės kvapą. Patartina be alkoholio, kad apsaugotume nuo restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidratacijos (vandens netekimo). Be to, alkoholis gali minkštinti estetines plombas ir skatinti jų mikropralaidumą.
Natrio fluoridą – atkreipkite dėmesį, kad dantų pastos ir burnos skalavimo skyščio sudėtyje būtų natrio fluoridas, o ne alavo fluoridas (ang. ‘’Stannous fluoride’’) arba parūgštintas fosfato fluoridas (ang. ‘’Acidulated phosphate fluoride’’).

Jei gydytojo nuožiūra Jums buvo skirtos apsauginės kapos ant dantų (pvz.: dėl bruksizmo – nesąmoningo dantų griežimo naktį) estetinių restauracijų apsaugai būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.
Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas ( vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną, butelių kamščius ir pan.). Tai suteikia papildomą krūvį ir dantys gali nuskilti, jeigu dantys jautrūs – dantų jautrumui sumažinti naudoti specialų dantų kremą.
Padidėjus dantų jautrumui, pastebėjus jų spalvos pakitimus, įskilus ar nuskilus plomboms, atsiradus skausmui ir pan. neatidėliotinai kreipkitės į mūsų kliniką.